Hizalanma

Isı yalıtımlı zemin ne kadar iyi: su veya elektrik? Karşılaştırmalı inceleme

Sıcak zemin icadının modern bir hata olduğuna emin olan herkes. Bu fikir eski Romalıların başlarına geldi ve bu şekilde terimlerini başarılı bir şekilde ısıtdı.

3d katlar kendin yap

Evler ve apartmanların iç tasarımında 3 d katın yer kaplamaları giderek daha fazla kullanılıyor. 3 d kat, sadece dekorasyon için değil, aynı zamanda diğer zemin tiplerinin sahip olmadığı yüksek güvenilirlik ve dayanıklılık için de değer verir.

Evin döşeme tipleri - en iyisini seçin

Bir apartman veya evdeki herhangi bir onarım çalışması, zemin döşenerek tamamlanır. Bazen ana işin başlangıcından önce kurulabilir. Her durumda, belirli bir zemin seçmelisiniz.

Zemin ve duvarlar için seçim yapmak daha iyidir: kontrplak veya OSB?

OSB levhalar, inşaat piyasasının kontrpla ile aşırı kalabalık olmadığı yıllar önce üretildi. İnce, yapıştırılmış şeritleri oluşturmak için kullanılır.

Bekleme odasında zemin ne olmalı

Rus banyosu, rahatlayabileceğiniz, buhar odasında iyi bir şekilde buharlanabileceğiniz sıcak bir giyinme odasının varlığını varsayar. Rahat bir soyunma odası, buhar odası alanını soğuk havadan korur, aynı zamanda dinlendirici bir eğlence için rahat bir oda olarak hizmet verir.

Laminatta çizikler nasıl ortadan kaldırılır, etkili yöntemler

Laminat popüler bir döşeme malzemesidir. Hemen hemen her yerde kullanılır - hem yerleşim alanlarında hem de çeşitli kamusal alanlarda. Ancak, yüksek mukavemetine rağmen, zamanla uzun süreli aşınma ve bu temel çok şımarık olabilir ve yıpranabilir.

Nasıl bir zemin yapmak

zemini seçme, kurma, döşeme talimatlarıSu veya elektrikli yerden ısıtma. Kurulum ve işletme maliyetlerinin karşılaştırılması.Genellikle, bir evde sıcak bir zemin kurmadan önce, soru insanlardan önce ortaya çıkar: Elektrikli veya su ısıtmalı zemini bir evde (apartman) kurar mısınız?

Laminat parke nasıl döşenir

Dairenin zemininde veya laminatlı ayrı bir odada son kararı verirseniz, öncelikle kurulum sürecinin temel kurallarını dikkatlice öğrenmelisiniz. İlk olarak, satın alınması gereken malzemenin türünü tam olarak belirlemek gerekir.

Plastik döşeme tahtası: çeşitleri, özellikleri, montaj ve işletim özellikleri

En modern ekipmanlarda yenilikçi teknolojilerle üretilen oldukça yeni bir döşeme malzemesi. Geleneksel döşemeye göre ana avantaj - suya uzun süre maruz kalmaktan korkmamak.

Akrilik zemin boyaları: seçim özellikleri

Pratik olarak herhangi bir donanım deposunda, ahşap kaplamanın görünümünü yenileyecek, koruyucu bir tabaka oluşturacak ve ahşabın uzun süre bozulmasını engelleyecek zemin boyası satın alabilirsiniz.

Elektrikli yerden ısıtma için hangi ısıtma kablosu seçilir?

Birçok kişi, bir odayı elektrikle ısıtmanın, döşemenin altında sıcak bir zemin için bir ısıtma kablosu yerleştirebileceğine inanıyor. Ama burada, ısıtma teli çeşitlerinin varlığını hesaba katmalıyız.

Neme dayanıklı alçı lif - ne, özellikleri, uygulama

Alçıpan levhalar kullanarak uzun bir süre onarım çalışmaları yürütürken. Ancak teknik ilerleme hala geçerli değil ve bugünlerde benzer, ancak daha uygun ve yüksek kaliteli malzeme - alçı lifli levhalar (GVL) giderek daha fazla popülerlik kazanıyor.

Balkonda sıcak bir zemin seçimi

Yalıtımlı balkon dairenin başka bir mini odasıdır. Çok küçük metrekare varsa değeri artar. Sıcak balkonda veya sundurmada, bir ofis, rekreasyon alanı, küçük bir depo odası, küçük bir yemek odası ve hatta bir giyinme odası yapabilirsiniz.

Beton karışımı ne kadar hızlı kurur?

Birçok bina işleminde betonun kullanılması, ustaların bu malzemenin özelliklerini ve özelliklerini incelemelerini zorunlu kılan bir teşviktir. Teori hakkında bilgi sahibi olmaksızın, harçın doğru oranlarını ve başlangıçtaki ayar veya tam katılaşma için beton yapının gerektirdiği süreyi belirlemek imkansızdır.

Evdeki ahşap zeminin kendi elleriyle sökülmesi

Sık sık onarımlar sırasında eski zemini sökmeye ihtiyaç vardır. Bunun nedenleri, kaplamanın tam olarak değiştirilmesi, laminatın veya parkenin tek tek bileşenlerinin yeniden yapılandırılması olabilir.

Neden çatı için şap takviye?

Beton bağ, daha dayanıklı nitelikler vermek için, güçlendirilmesi arzu edilir. Tabanı hareketli veya dengesiz ise, yalıtım tabanda döşenirse, şap da takviye edilir. Daha büyük bir dereceye kadar, büyük bir kalınlıktaki ısı yalıtımı veya tavanın tabanına yüksek bir yumuşaklık derecesi verildiğinde bağlayıcı güçlendirilir.