Beton

Linolyum genişliği: maksimum boyutlar nelerdir

Alan için popüler malzemelerden biri muşamba. Bunun sebebi, konuttan sanayiye çeşitli alanlarda kullanılabilmesidir. Tuval nasıl seçilir, böylece uzun bir süre hizmet etti.

Yerden ısıtmanın hesaplanması

Her türlü yerden ısıtma sistemi oluşturulduğunda, 1 m2'ye ısıtılmış bir zeminin gücü önemli bir parça haline gelir. Başlangıçta bu, malzeme seçimini, kapsama alanını ve ısıtma elemanının tipini etkiler.

Özel evlerde beton zemin yalıtımı çeşitleri

İşletme esnasında sorun çıkmasını önlemek için binanın termal korumasını dikkatli bir şekilde düşünmek gerekir. Genellikle tasarım yaparken, prefabrik veya monolitik betonarme zeminlerin kullanılması kararlaştırılır.

Banyo onarımında işin aşamaları. Banyo su yalıtımı

Banyo, tamir edilmesi en zor olanlardan biridir. İşin zorluğu, yakın alan, çok sayıda iletişim ve bu tür çalışmaların karmaşıklığından kaynaklanmaktadır.

Zemin döşeme dikişleri nasıl harmanlanır - uzman tavsiyeleri

Döşeme döşemesinin son aşamasında, bitişik parçalar arasındaki dikişleri işlemeniz gerekir. İşi kendiniz yaparken, yüksek kaliteli ve güzel bir sonuç elde etmek için zemin döşemesindeki dikişleri düzgün bir şekilde nasıl temizleyeceğinizi bilmeniz gerekir.

Zemin şapı için bir karışım seçimi

Şu anda, karışımın zemin şapı için bağımsız olarak hazırlanmasına gerek yoktur. Ürün çeşitliliği çeşitli mağaza yapı malzemelerinden satın alınabilir. Ayrıca, zeminin düzleştirilmesi, ısıtılmış zeminlerin gizlenmesi, iletişim sistemleri ve çok daha fazlası gibi büyük bir kapsamları var.

Yarı cilalı porselenlerin özellikleri, uygulaması

Döşeme için porselen karo üreticileri geniş bir malzeme seçimi sağlar. Karonun işlendiği şekil, renk tonları, kompozisyon haricinde farklıdır. Seramik granit fayanslar, yüzeyin tiplerine göre bölünür: mat, yarı cilalı, saten, kabartmalı, sırlı, mozaik.

Toplu kat seçimi

Modern döşemenin cihazı, kendinden yayılan zeminleri kullanarak nispeten basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu oldukça yeni bir kaplama türüdür. Kaliteli bir temel oluşturmak için hangi kendinden yayılan zeminin daha iyi olduğunu bilmeniz gerekir.

3 cm farkla zeminleri düzleştirmek için

Yeni binada bitirme yok ve ayakların altında sadece beton levhalar var.
Zeminler nispeten düzdür, damlaların olduğu ama 2-3 cm'ye kadar bir şey vardır.
3-4 cm'lik bir düzleştirici şap yapmak, daha sonra bir mantar altlığı ve döşeme / laminat / karo döşemek istiyorum.

Ahşap zemin üzerinde fayans döşeme

Uzun süre kiremit kaplama malzemesi olarak kullanılır. Bu doğal son kat malzemesi, mukavemet, dayanıklılık, nem direnci ve yangına karşı dayanıklılık gibi önemli özellikler nedeniyle geniş popülarite kazanmıştır.

Oluşturucu Rehberi | Kat cihazı

POLA MASSSes ve ısı yalıtımı gibi özellikler doğrudan zeminin kütlesi ile ilişkilidir ve zeminin kütlesi de zemine uygulanan yüklerin büyüklüğünü etkiler. Döşeme sırası, başlangıç ​​malzemelerinden etkilenir (Tablo 1).

Parke döşeme - parke döşeme kurulumu için talimatlar

Parke, en yaygın doğal döşeme türlerinden biridir. Bir asırdan fazla süredir (efsanevi saray döşemesi), gerçek başyapıtlar yaratmakta ya da zemin yüzeyini basitçe düzeltmektedir.

Laminatın kendi elleriyle nasıl yerleştirileceği: çalışma sırasında teknoloji ve nüanslar

Böylece, lamine zemin lehine seçim yapılır, doğru miktarda malzeme satın alınır ve kurulum yerine teslim edilir.

Garaj için dayanıklı kauçuk zeminler nasıl seçilir: karo veya rulo kaplama?

Garajdaki bir zemin olarak, çoğu zaman üzerine yerleştirilen yüklerin çoğunda mükemmel bir iş yapan sağlam beton levhalar vardır.

Mutfak için yer karoları - boyutları, biçimleri, fiyatları, stil nüansları

Mutfakta zemin için hangi kiremit uygundur, nasıl seçilir, biçimlendirilir ve işaretlenir, döşeme döşemenin nüansları, imalatçılar, fiyatlar ve yer karolarının mutfak içlerindeki fotoğrafları.

Sunta çeşitleri ve boyutları

Şu anda, bina ve kaplama malzemeleri pazarı çok farklı. Sürekli yeni bir ürün var, ancak yonga levha talebi değişmedi. Bu tür ürünler genellikle mobilya endüstrisine atfedilir, ancak kapsamları çok daha geniştir.