Beton

Zemin kat - özel bir ev için ucuz bir inşaat

Bazı inşaat koşullarında zemin üzerindeki zeminler, diğer zemin tiplerine göre daha ekonomik ve daha güvenilir bir seçenek olabilir. Bu koşullar nedir? Zeminin temeli olarak işlev görecek olan organik madde içermeyen yoğun toprak katmanlarının kabul edilebilir bir derinlikte olması gerektiği ve böylece dolgu malzemesinin çok kalın olmadığı ortaya çıkmaktadır.

Banyo ve tuvalette 3 kat: 9 fotoğraf, fiyat, teknoloji

3D banyo döşeme, özgün bir modern tasarım çözümüdür. Böyle bir zemin, bir fotoğraf görüntüsüne sahip bir katman olup, belirli bir açıyla bakarsanız, üç boyutlu bir etki yaratır.

Yerden ısıtma için kızılötesi film

Yerden ısıtma için kızılötesi film, örneğin bir elektrik kablosuyla ısıtma veya bir su ısıtma sistemine bağlanma kadar popüler değildir. Ancak giderek artan bir şekilde, bu tür sıcak zeminler modern evlerde ve dairelerde yer almaktadır.

Toplu 3D katlar: 65 fotoğraf fikirleri

Her insan için, konutlarını rahat ve şık bir şekilde döşenmiş görmeye çalışmak doğaldır. Bununla birlikte, iç tasarımda, işlevsellik ve çekici bir görünüm arasında bir uzlaşma çözümü bulmak genellikle gereklidir.

Somunsuz kiremit ve laminat nasıl yapılır - seçenekler

Bugün, bir zemin kaplaması oluşturmak, sahipleri sadece döşenen malzemelerin verimliliğine değil, aynı zamanda kaplamanın tasarım özgünlüğüne de dayanmaktadır.

Yerden ısıtma için bağlantı şemaları

Su ısıtmalı zemin - çeşitli şekillerde uygulanabilen çok popüler bir ısıtma sistemi. Bu malzemede, bir su ısı yalıtımlı katın 4 ana şemasını ele alacağız.Su ısıtmalı zemin nedirSu ısıtmalı zemin, 55 ° C'den yüksek olmayan normlara göre, soğutucunun 35-45 ° C'lik bir sıcaklığa sahip olduğu düşük sıcaklıklı bir ısıtma sistemidir.

Banyoda eski fayanslara fayans koyabilir miyim?

Yüksek nem, ani sıcaklık değişimleri ve hava kütlelerinin engellenmesi ile karakterize edilen banyonun karmaşık mikro iklim, bu odanın tamiri için sadece neme dayanıklı malzemeler kullanılmasına izin verir.

Kuvars-vinil laminat: artıları ve eksileri

Hiçbir apartman yenileme iyi bir zemin kaplama olmadan tam bir görünüm olacaktır. Ve ne kadar iyi olursa, odanız o kadar pahalı olur. Bu tür bir finisaj örneği, kuvars vinil laminattır.

Zemin şap için kum betonunun hesaplanması: karışımların bileşimi ve kullanımı, dökme işleminin optimizasyonu, bileşenlerin hesaplanması

Çimento zemin şapı, her türlü zemin kaplamaları için yüzeyleri tesviye ve hazırlama amaçlı evrensel bir yöntemdir.

Evde muşamba rengini nasıl parlatabilirsin? Yöntemler ve araçlar

Linolyum, döşemenin dayanıklı, konforlu ve fonksiyonel bir versiyonudur. Temizlemede gösterişsizdir, ama onu nasıl parlatacağına dair bazı sırlar vardır.

Zemin için şap: hangisi daha iyidir

Hangi kat şap daha iyidir? Muhtemelen, bu soru, her zaman eşit ve yüksek kaliteli bir zemin oluşturmak için gerekli olduğunda ortaya çıkar. Şu anda, farklı durumlar için uygun olan birkaç temel çeşit vardır.

Vinil zeminler: avantajları ve dezavantajları

Yakın zamana kadar, ahşap veya linolyum bir zemin kaplaması olarak kullanıldı. İlk materyal, ev konforu ve sıcaklığının belirli bir atmosferini yaratmasına yardımcı oldu, ancak ciddi kusurları vardı.

Ayarlanabilir topuk saplamaları kendiniz yapın

Ayarlanabilir zeminler özel donanım kullanmadan monte edilebilir. Zeminin düzenleyici bir elemanını oluşturmak için, metal bir saplama ve bir drive-in pirinç ankraj (collet) kullanabilirsiniz.

Zemin nasıl temizlenir

Değerli ahşap döşemeler kadar değerli bir şeyleri yıkamak, yanlış yaklaşımı finişe zarar verebileceğinden, sahipleri korkutur. Döşemeye zarar vermeden döşemeyi nasıl yıkayalım, bu yazıda açıklayacağız.

Balkon ve sundurmada laminat döşeme

Laminatın sundurma üzerine yerleştirilmesi için, sadece kendiniz yapamazsınız, aynı zamanda malzemenin bazı özelliklerini göz önünde bulundurmanız gerekir, bu da bu küçük odada kullanılmasına izin verir.

Garajdaki zemin için PVC levhalar

Garaj sahipleri kat alanından tasarruf ediyor ve beton bir taban bırakıyor. Ancak, inşaattan birkaç yıl sonra pişmanlık duyuyorlar çünkü kaplamasız şaplar zamanla çöker, çatlaklar ortaya çıkıyor ve aracın depolama alanı düzensiz oluyor.